Dnešným dňom sa u našich rakúskych susedov začínajú prvé hry tohtoročného pohára európskych majstrov, kde má aj Slovensko svojich majstrov Petru Stankovú a Michala Jakobeia.

Európsky pohár majstrov je organizovaný vo Viedenskom Plus bowlingovom centre, ktoré poskytuje 32 profesionálnych dráh z dielne Brunswick. Petra a Michal sú už od pondelka vo Viedni, kde stihli absolvovať neoficiálny i oficiálny tréning a už dnes nastúpili svoje na prvé oficiálne hry.

Michal sa po prvej runde umiestnil na 11. mieste so skóre 1666 a priemerom 208,2 a je hneď za Jaroslavom Lorencom z CZ. Top trojku mužov tvoria Mattias Wetterberg (SWE) s 1932 / 241,5; Svein Åke Ek (NOR) s 1803 / 225,4 a Gheorghe Catalin (ROM) s 1801/225,1.

Už v týchto chvíľach prebieha prvá ženska runda, kde nastúpila aj naša Petra Stanková na 6 dráhe spolu s Chorvátkou Ivanou Krajacicovou

Počas nasledujúcich dní sa vám budeme snažiť priniesť stručný sumár odohraných hier a priebežné poradia naších reprezentantov, prajeme im veľa šťastia a hlavne veľa zhodených kolov.

 

Podrobný výsledkový servis môžte nájsť na oficiálnej stránke ECC2017 tu pre možnosť sledovať podujatie live je poskytnutá linka tu