18. august 2022 – Dnes na šampionáte EWC 2022 začala súťaž družstiev. Naše dievčatá tak ako všetky ostatné na EWC 2022 odohrali prvé 3 hry v súťaži družstiev. Úvodná hra skvele vyšla Kristíne Šramkovej, ktorá zaznamenala svoj najvyšší náhod na šampionáte 264 bodov. Druhá hra bola taktiež veľmi dobrá v podaní Kristíny Šramkovej náhodom 202 bodov. Tretia hra už nenadviazala na úvodné dve hry, ale výkon 169 bodov v súčte troch hier znamená priemer 211,7 bodov a súčet 635 bodov čo je v priebežnom celkovom poradí Masters zlepšené 48. miesto. Našej druhej reprezentantke Lenke Šulkovej sa nedarilo dnes ako by si to predstavovala a po hrách 158, 145 a 134 so súčtom 437 bodov je v celkovom súčte na 95. mieste. V záverečných hrách držíme našim hráčkam palce.

17. augusta 2022 – Počas dvoch dní pokračovala na podujatí EWC 2022 súťaž trojíc. Naše reprezentantky sa predstavili v kombinovanom tíme trojíc z Izraelskou reprezentantkou. Našim dievčatám sa výsledky zarátavali iba do súťaže Masters a tak bolo a ešte je vždy možnosť hrať o účasť v záverečnej súťaži Masters. Naším dievčatám sa nedarilo podľa predstáv a na veľmi ťažkom mazaní pomaly bojovali s podmienkami na dráhach. V kategórii trojíc sa lepšie darilo Lenke Šulkovej s priemerom 163,8 boda a Kristína Šramková dosiahla priemer 158,3 bodov. V priebežnom poradí je na 66. mieste Kristína Šramková sú súčtom 3202 bodov a strata na postupové miesto do záverečnej  súťaže Masters je 289 bodov. Lenka Šulková je na priebežnom 96. mieste so súčtom 2833 bodov a stratou na Masters 658 bodov. V záverečnej časti EWC 2022 v súťaži družstiev držíme našim dievčatám palce aj keď sa opäť predstavia iba v kombinovanom družstve doplnenom o reprezentantky iných krajín a ich výkony sa budú zarátavať do súťaže Masters.

13. augusta 2022 – Dnes pokračovala na EWC 2022 v Dánsku súťaž dvojíc. Nše reprezentantky Kristína Šramková a Lenka Šulková nastúpili v prvom bloku hier a začali úvodnú hru súčtom 391 bodov a v druhej zahrali svoj najvyšší súčet hlavne zásluhou Kristíny Šramkovej, ktorá zaznamenala skvelý náhod 248 bodov a Lenka Šulková pridala 185 bodov čo vynieslo v tejto hre našim dievčatám súčet 433 bodov. Ďalšie hry sa našim reprezentantkám už nepodarilo dosiahnuť výkony ako v prvých dvoch hrách a tak s celkovým súčtom 2080 bodov sú zatiaľ na 12. priečke v priebežnom poradí. Samozrejme všetky hry sa započítavajú hráčkam do Masters a našim dievčatám držíme palce v nasledujúcich výkonoch na podujatí EWC 2022.

12. august 2022 – Na podujatí EWC 2022 v Dánsku sa po prvýkrát už súťažne predstavili naše reprezentantky Kristína Šramková a Lenka Šulková. Lepšie z našich dievčat začala Kristína Šramková, ktorá po dvoch 182 bodových hrách zlepšila svoj výkon čo potvrdila hrou s 222 bodmi. Celkovým súčtom 1139 bodov sa Kristína Šramková umiestnila v kategórii jednotlivcov na peknom 30. mieste z celkovo 102. štartujúcich žien. Kristíne držíme palce v ďalšom účinkovaní a hlavne sa tešíme na jej účasť v MASTERS do ktorého sa Kristína určite prebojuje, lebo ju všetci poznáme ako nezlomnú bojovníčku. Naša druhá reprezentantka Lenka Šulková ešte nemá dostatok skúseností z vrcholných podujatí ako je napríklad EWC a tak pod jej výkonom sa podpísala určite aj tréma. Po výkone 883 bodov obsadila Lenka Šulková 102. priečku v kategórii jednotlivcov. Držíme palce v ďalšom účinkovaní na podujatí. Zaujímavé bolo aj finále žien, kde sa stretli pravdepodobne sestry, alebo iba menovkyne Švédky Anna Andersson a Sandra Andersson. Ich finálový súboj rozhodol po remíze 181:181 až záverečný roztrel a ten napokon lepšie zvládla Anna Andersson a stala sa tak Majsterkou Európy 2022 v kategórii jednotlivkýň. Dnes našim dievčatám držíme palce nakoľko nastúpia v kategórii dvojíc na EWC 2022.

V Dánsku v meste Aalborg sa začali Majstrovstvá Európy žien 2022 v bowlingu ( European Women Championships 2022). Na podujatí EWC 2022 sa predstaví aj reprezentácia SR v zložení Kristína Šramková a Lenka Šulková. Tieto dve naše reprezentantky nás budú reprezentovať v Dánsku a veríme, že na podujatí European Women Championships 2022 sa im bude dariť a na Slovensku nás potešia peknými výkonmi a spríjemnia nám letné dni. Na výkony našich reprezentantiek bude dohliadať aj reprezentačný tréner SR Costas Mitsingas, ktorý bude našim dievčatám k dispozícii hlavne ako mentálna podpora počas celého šampionátu. Obom našim dievčatám patrí poďakovanie za to, že prejavili záujem reprezentovať SR na tomto šampionáte a taktiež ich sponzorom Ďakujeme za podporu a možnosť štartu na EWC 2022. Včera si naše reprezentantky vyskúšali na tréningu bowlingové centrum Lovvang Bowling Center a ako sme sa dozvedeli tréning na dráhach bol dosť náročný a hlavne zbehol veľmi rýchlo a tak v zajtrajších úvodných hrách našich dievčat im budeme silno držať palce a veríme, že nás doma na Slovensku potešia svojimi skvelými výkonmi. Dnes sa predstavili v dvoch úvodných rundách jednotlivkýň 67 žien a v priebežnom poradí je na čele Švédske trio ako prvá Sandra Andersson súčtom 1285 pred Annou Andersson 1281 bodov a Jozefin Hermansson 1260 bodov. Dievčatá zajtra držíme palce a nech Vám to padáá!!!

výsledky EWC 2022

onlinescoring EWC 2022