Na spomenutom podujatí Brunswick Euro Challenge v Mníchove sa skvele prezentovali naši mladí juniori, ktorý celý týždeň po úvodných kvalifikačných hrách, ktoré odohrali čakali na výkony ostatných kvalifikantov, aby sa nakoniec dozvedeli radostnú správu, že obaja naši hráči Dávid Barak aj Šimon Hrušovský napokon postúpili medzi 52 najlepších do prvého finálového kroku.

V tomto finálovom kole každý postupujúci hráč odohral 6 hier a po ich súčte sa rozhodlo, že 16 najlepších z prvého finálového kroku postúpia do finálového kroku číslo 2. Bohužiaľ v tomto kroku sa nepodarilo postúpiť Dávidovi Barakovi, ktorého súčet inak skvelých 1308 bodov nestačil do druhého finálového kroku, kde na postup bolo potrebných 1339 bodov a Dávida tak len 31 bodov delilo od postupu.

V tomto finálovom kole skvelé hry predviedol Šimon Hrušovský keď ani jedno svoju hru nezahral pod 210 bodov a to mu nakoniec vynieslo súčet 1358 bodov a postup do druhého finálového kola z 11. miesta. V druhom finálovom kole sa už predstavili aj najväčší favoriti turnaja a tak o postup medzi najlepších 8 hráčov podujatia sa strhol veľký boj a rozhodovalo sa opäť až v závere, kde Šimon zahral svoju hru výsledkom 213 bodov, ale jediné zaváhanie počas finálových hier v 4. hre výkonom 175 bodov, kde mal viacero splitov a hlavne aj nezavretých framov ho napokon stálo postup do 3. finálového kroku medzi najlepšiu osmičku podujatia.

Výkonom 1295 bodov si Šimon Hrušovský vybojoval konečné 12. miesto, kde na postupovú 8 ku zaostal iba o 28 bodov. Šimon vôbec nemusí smútiť, nakoľko predviedol skvelé hry a určite mu pred týmto podujatím pomohol aj tréningový kemp s reprezentačným trénerom Costasom Mitsingasom, ktorý absolvoval na Cypre a bol tak skvele pripravený spolu s Dávidom Barakom na toto podujatie. Za 12. miesto si Šimon Hrušovský odnáša aj najvyššiu finančnú odmenu, ktorú v bowlingu zatiaľ získal k čomu srdečne blahoželáme. Celkové 12. miesto teda obsadil Šimon Hrušovský a veľmi slušnú finančnú odmenu si odnáša aj náš druhý juniorský reprezentant Dávid Barak za celkové 38. miesto.

Obom chlapcom Ďakujem za úspešnú reprezentáciu SR v zahraničí a už teraz sa teším na podujatie EYC 2022 vo Francúzsku, kde sa obaja naši chlapci predstavia a verím, že dosiahnu historický úspech pre Slovensko. Držíme palce a prajeme veľa síl v príprave na šampionát a hlavne pevné zdravie.