V nedeľu 30.1.2022 sa v centre Citybowling Poprad odohralo druhé kolo Extraligy východ. Hralo sa podľa rozpisu 5. kola podľa termínového kalendára. Vynechané kolá sa budú dohrávať neskôr. Bližšie informácie o dohrávkach budú zverejnené na stránkach SBWZ.

Víťazom kola sa stalo družstvo 4 Sport Prešov so ziskom 29 bodov pred družstvom Laguna Tempo, ktoré získalo 28 bodov. Na treťom meste skončilo družstvo Zunami so ziskom 23 bodov. Na štvrtom mieste sa umiestnilo družstvo ŠBK Košice so ziskom 19 bodov, na piatom mieste skončili Sergio – 12 bodov, šieste mesto obsadilo družstvo Hviezda Žilina so ziskom 10 bodov. Siedmu priečku obsadilo družstvo Znakom so ziskom 10 bodov. Posledné ôsme miesto pre druhý hrací deň patrilo družstvu Bowling u Piťa Lipany s 9 bodmi.

Najlepším hráčom 2. kola s priemerom 224,29 sa stal Lizák Lukáš z družstva Laguna Tempo. O najvyšší náhod kola sa postaral Lukáš Andrássy z družstva Zunami s výkonom 279. Zápas s najnižším rozdielom iba 1 bod sa odohral medzi družstvami Sergio (522) a Bowling u Piťa Lipany (521). Najvyšší výkon družstva zaznamenalo družstvo Laguna Tempo výkonom 736 bodov.