V nedeľu 18. 3.2018 sa v herni Citybowling Poprad odohralo šieste kolo Extraligy.

Víťazom kola sa stalo družstvo Citybowling Poprad so ziskom 27 bodov pred družstvom PINTEA, ktoré získalo 23 bodov. Na treťom meste skončilo družstvo Citybowling Poprad 2 so ziskom 22 bodov.

Na štvrtom mieste sa umiestnilo družstvo 4Sport Prešov so ziskom 21 bodov, na piatom mieste skončili Lamina Prešov – 17 bodov, šieste mesto obsadilo družstvo MAAD – GBK Košice so ziskom 12,5 boda. Siedmu priečku obsadilo družstvo XYZ so ziskom 9,5 boda. Posledné ôsme miesto pre šiesty hrací deň patrilo družstvu BK Slovfruit Košice s 8 bodmi.

Najlepším hráčom 6. kola s priemerom 225,86 sa stal Andrássy Lukáš z družstva Citybowling Poprad. O najvyšší náhod kola sa postaral Merkovský Fábio  z 4Sport Prešov s výkonom 280. Zápas s najnižším rozdielom iba 9 bodov sa odohral medzi družstvami 4Sport Prešov (536) a Lamina Prešov (527). Najvyšší výkon družstva zaznamenalo družstvo 4Sport Prešov výkonom 685 bodov.

Konečné poradie v základnej časti v skupine Východ pre sezónu 2017/2018 je nasledovné. Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo 4Sport Prešov so ziskom 132,5 boda. Druhé miesto obsadilo Citybowling Poprad 2 so 129 bodmi, tretie Citybowling Poprad so 128,5 boda a na štvrtom mieste skončilo družstvo PINTEA so 127 bodmi.(ĽK)