Dnešný deň bol na podujatí EYC 2018 v Aalborgu pre našich chlapcov posledným hracím dňom. Na programe boli súboje v kategórii jednotlivcov. Naši chlapci nastúpili ako prví Dávid Barak a Šimon Hrušovský. Dávid po včerajšom zranení nastúpil a pokúsil sa zabojovať o čo najlepší výsledok. Aj keď určite nebol 100% zdravotne v poriadku aj tak sa mu podarilo zahrať opäť najlepší výsledok z nášho tímu a to súčtom 1036 bodov. Šimonovi Hrušovskému sa darilo o čosi menej ako Dávidovi a ziskom 922 bodov sa rozlúčil som svojím prvým veľkým šampionátom v bowlingu.

Po obede nastúpili na svoje hry v kategórii jednotlivcov Timotej Kožík a Daniel Jánoš. Timotej začal hrou 117 bodov, no v ďalších hrách svoj výkon postupne zvyšoval a dosiahol celkový súčet 929 bodov. Daniel Jánoš dnes zaznamenal 756 bodov čo znamenalo celkové 90. miesto v kategórii jednotlivcov. Dávid Barak obsadil v kategórii jednotlivcov celkové 74.miesto, Timoterj Kožík skončil na 88.mieste a Šimonovi Hrušovskému patrí 89.priečka. V súťaži All-Event patrí Dávidovi Barakovi 70.miesto, na 88.mieste skončil Timotej Kožík, 89.miesto patrí Šimonovi Hrušovskému a 90.miesto obsadil Daniel Jánoš.

Chlapci za vaše predvedené výkony, odhodlanie a bojovnosť vám patrí veľká vďaka, že ste dokázali tak v mladom veku a s minimálnou prípravou reprezentovať Slovensko na vrcholnom podujatí EYC 2018, ktoré bolo vašim prvým vystúpením na medzinárodnom fóre. Verím, že si prinesiete domov len a len dobré a pekné zážitky a skúsenosti zúročite vo vašej začínajúcej bowlingovej kariére.

Veľká vďaka patrí aj trénerovi Costasovi Mitsingasovi za jeho snahu pomôcť, čo najviac chlapcom aj keď to určite nebolo ľahké, nakoľko po minuloročných úspechov sme boli všetci v očakávaní medailových umiestnení, ale máme novú začínajúcu generáciu mladých a nádejných chlapcov a verím, že aj dievčat a možno už o rok sa budeme môcť pobiť o medaily. Costas sa snažil urobiť maximum, ale ako sám povedal čaká nás ešte veľa tréningových jednotiek, aby sme sa pripravili na budúcoročné podujatie EYC 2019, ktoré sa bude konať v Lotšsku v meste Riga. Všetko závisí od vás chlapci a hlavne vášho prístupu k tréningom a tréningovým kempom na ktorých sa zúčastňujete.

Poďakovanie patrí aj Vašim rodičom, ktorí sa rozhodli vás v bowlingu podporovať morálne, psychicky a najmä finančne a hlavne vašim rodičom patrí jedno veľké ďakujem!!!

Na záver chcem poďakovať aj pani Silvii Barakovej (Dávidovej mamke), ktorá sa o vás starala po celý čas na EYC 2018 v Aalborgu a vytvárala vám domácu atmosdféru, aby ste sa cítili ako doma a nič vám nechýbalo. Silvia Ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc a ochotu. Na záver vám chcem zaželať príjemne strávené záverečnbé dni na EYC 2018 v Aalborgu užite si určite perfektne pripravený záverečný banket a hlavne prajem šťastný návrat domov a príjemný let.
Vladimír Merkovský prezident SBwZ