Včerajší deň na podujatí EYC 2018 v Aalborgu sme spoznali Majstrov Európy chlapcov a dievčat v súťaži družstiev. Naši chlapci nastúpili na blok 3 hier a snažili sa o čo najlepší výsledok v tímovej súťaži. Súčtom prvej hry 656 bodov sa chlapci zlepšili oproti prvému dňu v tímoch.

V druhej hre však prišlo zranenie nášho doposiaľ najlepšieho a najmladšieho hráča Dávida Baraka. Zranené zápästie mu ošetroval tréner Costas Mitsingas a po zatejpovaní a ľadových obkladoch Dávid pokračoval vo svojich hrách a snažil sa aj keď cez bolesť o čo najlepší výsledok za čo mu patrí veľké uznanie, že sa nevzdal a podržal svoje družstvo. Chlapci sa už zbavili prílišnej trémy a snažili sa hrať uvoľnenejšie ako v prvých dňoch, no aj tak sa nevyhýbali chybám a tie ich napokon stáli lepší výsledok. Najlepším hráčom v tomto bloku hier v našom družstve bol Daniel Jánoš s účtom 489 bodov pred Šimonom Hrušovským 472 bodov a Timotejom Kožíkom 454 bodov. Už spomenutý Dávid Barak zahral so zranením súčet 442 bodov. Naši chlapci skončili v celkovej tabuľke družstiev na 19. Mieste ziskom 3820 bodov.

Majstrami Európy družstiev sa vo večernom finále stali chlapci zo Švédska keď vo finálovom súboji zdolali družstvo Nórov v pomere 950:857.

V dievčenskej kategórii sa Majsterkami Európy stali Angličanky, ktoré vo finále zdolali našé susedky z Čiech v napínavom súboji veľmi tesním výsledkom 736:716. Blahoželáme dievčatám do Čiech.

Naši chlapci dnes majú na programe súťaž jednotlivcov ráno sa predstavia Dávid Barak, Šimon Hrušovský a popoludní Daniel Jánoš a Timotej Kožík. Chlapci držíme vám palce.