Dnešný deň na podujatí EYC 2018 v Aalboegu bol pre našich reprezentantov opäť výnimočný, nakoľko po prvýkrát v svojej bowlingovej kariére nastúpili naši chlapci na súboje v kategórii družstiev. Dnes v tímovej súťaži naši chlapci po dni voľna odohrali prvý blok 3 hier a snažili sa hlavne zbaviť trémy a nervozity, ktorá im ešte zväzovala ruky.

Aj napriek nervozite sa chlapci pokúsili zahrať, čo najlepší tímový výsledok a nebyť niekoľkých nedorazených pozícií a zopár “kanálov” bol by výsledok ešte lepší. Aj dnešný deň z nášho družstva najlepšie vyšiel Dávidovi Barakovi, ktorý zahral skvelý priemer takmer 194,7 bodu a vylepšil si tak svoj celkový výkon v All Event na priebežné 46. Miesto. Zlepšenie dnes predviedol aj Šimon Hrušovský priemerom 154,7 bodu si polepšil oproti prvému štartu a momentálne mu patrí v All Event 89. miesto. Timotej Kožík dnes v tímovej súťaži taktiež zlepšil svoj výkon a dnešným priemerom 169,7 bodu mu patrí v All Event priebežné 84. miesto. Dávid Jánoš dnes dosiahol priemer 135,3 bodu a priebežne mu patrí v rebríčku All Event 90. priečka.

Chlapci dnes v súťaži družstiev dosiahli súčet bodov 1963 bodov čo znamená priemer družstva takmer 164 bodov a priebežná 19. priečka.

Zajtra čaká na našich chlapcov druhý blok 3 hier v súťaži družstiev a všetci veríme, že už z nich opadla tréma a zajtra predvedú ešte lepšie výsledky ako dnes a pozitívne sa tak naladia pred súťažou jednotlivcov. Chlapci držíme vám palce a veríme, že zajtra sa budeme všetci tešiť z vašich výsledkov ešte viac ako dnes.

Držte sa pokynov trénera Costasa a úspechy sa určite dostavia.  Nech vám to padáááá!!!
Vladimír Merkovský

Pre úplnosť dodávame aj výsledky zo včerajších finálových hier v súťaži dvojíc pre obe kategórie.
V kategórii mužov nastúpili do semifinále Nemci, ktorí podľahli Švedskemu tímu v pomere 395:433. Druhé semifinále sa tiež nieslo v réžii severanov, kde proti sebe nastúpili Belgičania a Fíni. Fíni aj tu potvrdili pripravenosť a silu tímu keď porazili Belgicko v pomere 421:363.
Vo finále sa teda stretli Švédi a Fíni, kde sa viac darilo Fínom v zložení Pyry Puharinen, Jesse Ahokas a napriek vyrovnanému zápasu porazili Švédsko v zložení Lukas Sevelin, Oskar Wirefeldt v pomere 474:458.

V kategórii žien to sa do top štvorky dostali Anglicko, Holandsko, Švédsko a domáce Dánsko. V prvom semifinále medzi Anglickom a Švédskom sa viac darilo Angličankám, ktoré porazili svoje súperky v pomere 501:442. Za zmienku tu stojí naozaj vysoká hra angličaniek 285.
V druhom semifinále nastúpili proti sebe Holanďanky a Dánky, no tie podľahli Holandsku 323:368.
Samotné finále bolo veľmi tesne 439:434 no lepšie ho zvládli dievčence z Anglicka (Isabel Allen, Sophie Thompson) oproti dievčatám z Holandska (Beaudine Kriele, Denise Blankenzee) , ktoré im podľahli.