Včerajší deň na podujatí EYC 2018 v Aalborgu bol pre našich juniorských reprezentantov premiérovým dňom na medzinárodnom poli v ich začínajúcej kariére. Naše mladé družstvo asi najmladšie na šampionáte sa predstavilo v súťaží dvojíc, ktoré tréner Costas Mitsingas poskladal podľa tréningového kempu, kde už v rovnakých zloženiach spolu trénovali.

Na úvodné hry nastúpila dvojica Daniel Jánoš,Timotej Kožík a chlapci bojovali statočne no bolo vidieť na ich hre prílišnú trému, ale aj veľkú snahu dosiahnuť čo najlepší výsledok. Pri veľkej snahe  dosiahnuť čo najlepší výsledok sa chlapcom nevyhýbali ani chyby a najmä veľmi veľa splitových kombinácií ich pripravilo o lepší výsledok. Napriek tomu sa na svojom prvom veľkom podujatí vo svojom mladom veku ukázali v dobrom svetle a súčtom 1820 bodov sa umiestnili na 43. mieste v súťaží dvojíc.

Druhou našou dvojicou, ktorá sa predstavila v popoludňajších hodinách bola dvojica s najmladším účastníkom EYC 2018 a tím je Dávid Barak, ktorý sa predstavili vo dvojici so Šimonom Hrušovským. Na chlapcoch bolo taktiež vidieť veľkú trému, ktorá postupne upadala, a najmä Dávid Barak sa postaral o príjemné prekvapenie keď svojimi hrami dosiahol súčet 1131 bodov. Dávid sa taktiež nevyhol niekoľkým chybám, ktoré pramenili už zo spomenutého stresu a nervozity a nebiť zopár prešľapov mohlo atakovať hranicu 200 priemerových bodov. Šimon Hrušovský sa taktiež snažil napodobniť Dávida, ale chyboval najmä na dorážkach a padalo mu aj menej Strikových hodov a tak s výkon 826 bodov na svojom prvom medzinárodnom podujatí môže byť spokojný. Naša druhá dvojica Dávid Barak a Šimon Hrušovský sa súčtom 1957 bodov umiestnili na 41. mieste v celkom poradí dvojíc.

Dnes 27.3.2018 prebieha súťaž dvojíc v kategórii dievčat ako aj večerné finále dvojíc, ktoré si naši chlapci pôjdu pozrieť a získavať tak vzácne skúsenosti na vrcholnom podujatí.

Dnešný deň určite chlapci využijú aj na regeneráciu a adaptáciu a zajtra ráno o 9:00 hod nastúpia v súťaži družstiev na svoj blok úvodných hier. Chlapcom držíme palce a veríme, že stres a tréma z nich opadla a v ďalších súbojoch nadviažu na výkony Dávida Baraka a potrápia svojich súperov.  Za vaše predvedené výkony vám chlapci patrí moja vďaka a uznanie!!! Držte sa chlapci a nech vám to padááá Slovenskóóó!!!
Vladimír Merkovský prezident SBwZ

 

 

Včera boli v rámci EYC 2018 na programe kvalifikačné rundy, kde naši chalani mali svoju premiéru. V rannej runde nastúpili Daniel Jánoš a Timotej Kožík, ktorí sa snažili zahrať čo najlepší možný výsledok, no nevyšlo im to zrejme podľa toho ako si to predstavovali.

Daniel v bloku ôsmych hier získal skóre 851, čim dosiahol priemer 141,8 a ocitol sa tak na 89. mieste v rámci súťaže All event. Podobne na tom bol aj Timotej, ktorý po šiestich hrách dosiahol skóre 969 s priemerom 161,5 bodu a v rámci All event dosiahol 84. miesto. V súťaži dvojíc sa umiestnili na 43. mieste.

Po obede nastúpili na svoje premiérové hry Dávid Barak a Šimon Hrušovský, ktorí sa snažili dostať maximum zo svojich hier. Dávid začal veľmi dobre a po svojich výkonoch 169, 183, 192, 196, 214, 177 dosiahol skóre 1131 s priemerom 188,5. Za to Šimonovi na úvod niektoré hry nevyšli a nahral skóre 826 priemerom 137,7. Spoločne dnes dosiahli skóre 1957 a ocitili sa tak, na 41. priečke v súťaži dvojíc.

Chalani teraz majú deň voľna a veríme, že načerpajú nove sily pred stredajšími prvými blokmi v súťaži tímov.

Len pre úplnosť dodávame celkove výsledky z EYC 2018 dvojíc:
Na postup do finálovej top štvorky museli juniorskí hráči nahádzať skvelý spoločný výkon výšší ako 2613, ktorý sa podaril tímom z Nemecka, Fínska, Belgicka a štvorku uzavrel tím zo Švédska. A teda zajtra v boji o medaily proti sebe nastúpia dvojice Švédsko vs. Nemecko a následne a Fínsko a Belgicko. (MV)