Po dnešnom oficiálnom tréningu naši reprezentanti absolvovali otvárací ceremoniál šampionátu EYC2018 a už zajtra ráno nastupuje do prvej rundy naša dvojica Daniel Jánoš a Timotej Kožík na dráhe č. 14. V popoludňajšej runde nastúpia Dávid Barak a Šimon Hrušovský a to na dráhe č. 3. Chlapci si tieto kombinácie už vyskúšali na prípravných kempoch, kde sa vedeli dobre zosúladiť preto im aj teraz želáme nech im to zajtra padá.

 

 

Opäť uplynul rok a máme tu šampionát pre juniorskú reprezentáciu Slovenska a to Majstrovstvá Európy juniorov 2018. Tento rok sa European Youth Championschips 2018 v bowlingu koná v Dánskom Aalborgu v termíne 25.3. – 1.4.2018.

Na tomto šampionáte sa predstaví aj naša Slovenská reprezentačná výprava v zložení Dávid Barak, Šimon Hrušovský, Daniel Jánoš a Timotej Kožík, pre ktorých je to prvé takéto vystúpenie a vôbec výjazd za reprezentáciu SR.
Tradične ako aj po iné roky s tímom vycestoval aj reprezentačný tréner Costas Mitsingas, ktorému sa bude snažiť organizačne pomôcť aj pani Baraková, ktorá sprevádza náš tím.

Výprava sa do diania šampionátu dostala už včera, aby sa mohli zoznámiť s prostredím, hotelom ako aj bowlingovým centrom. Napriek tomu, že neoficiálny tréning bol naplánovaný až na dnešok od 17:00 – 19:00, naši chlapci si stihli pozrieť bowlingové centrum už po včerajšom príchode.

Tento rok hosťujúce bowlingové centrum poskytuje 30 bowlingových dráh firmy Brunswick s označením Anvilane Pro a stavačmi modelu GS-X. Tradične ako aj pri iných takýchto podujatiach je zvolený najmodernejší mazací stroj Flex od firmy Kegel spolu s kombináciou dvoch olejov Ice a Fire.

Už zajtra o 9:30 je naplánované stretnutie zástupcov tímov, kde by mal byť oficiálne predstavený mazací model pre tohto ročné EYC 2018. Následne našich chlapcov čaká oficiálny tréning a príprava prípadne úprava náradia. Následne vo večerných hodinách absolvujú oficiálny otvárací ceremoniál spolu so zložením sľubu fair-play.

Zápolenia „na ostro“ začnú v pondelok, kde sa predstavia v súťaži dvojíc naši chlapci a presné zloženie dvojíc sa dozvieme asi až po tréningoch. Nakoľko je tento šampionát pre našich chlapcov premiérový prajeme našim chlapcom nech im to tam padá, čo najviac ako aj to, aby nazbierali čo najviac skúseností do ďalších ročníkov.

Veľké poďakovanie patrí rodičom, ktorí počas celého obdobia podporovali finančne či psychicky našich juniorov za čo im patrí jedno veľké Ďakujem!!! Toľko na úvod a tešíme sa všetci na pondelok, kedy začnú prvé hry našich chlapcov. Čas a zloženie dvojíc vám prinesieme v jednotlivých článkoch.

Nakoľko je bowlingové centrum vybavené online skóringom a video streamingom bude možné našim chlapcom držať päste aj prostredníctvom sledovania prenosov a skóre. (MV)