V nedeľu 2.júla 2017 si dali stretnutie priaznivci zábavného bowlingu na prvom  kole turnaja  Leto v chládku (Nielen 10 je Strike) v herni Citybowling Poprad. Turnaj sa odohral v dvoch rundách za účasti 34 hráčov. Hralo na 41 stopovom mazaní. Výkony viacerých hráčov boli vysoké  a najviac sa darilo Kuzielovi Františkovi. Kvalifikáciu suverénne vyhral Kuziel František výkonom 1444 s priemerom 240,67. Zo šestnásteho miesta ako posledný postupoval Hanus Milan.  Do semifinále si prenášali hráči 50% dosiahnutého výkonu v kvalifikácii.  Tam sa odohrali tri hry a súčet včítane prenosu a handicapu ( ženy) určil postupujúcu osmičku. V semifinále opäť dominoval Kuziel František, ktorého so stratou 72 bodov stíhal Pavlikovský Vladimír. Ako posledný postupujúci postupoval Palovčík Miloš. Finále sa hralo na dve hry od nuly vrátane handicapov.

Vo finále najlepšie výkony podával opäť Kuziel František. Celkove vo finále dosiahol výkon 498 bodov s priemerom 246,55. Na druhom mieste skončil Meleg Tomáš  výkonom na dve hry 490 s priemerom 225,36 a tretí skončil Szabó Tomáš výkonom  445 s priemerom 226,73.

Cenu ( fľaša vína Mrva&Stanko Rose) za najvyšší náhod 300 bodov si odniesol v prvej runde Meleg Tomáš, v druhej runde Bubelíny Ľuboš a Jackpot so soškou Pavlikovský Vladimír.

Po skončení kvalifikácie bola losovaná tombola, kde sa losovali vecné dary, ktoré si odniesli Petras Ján, Pavlikovský Vladimír a Švarc Filip. Na záver  boli najlepší hráči ocenený  vecným darom. Po celý deň vládla veľmi príjemná priateľská atmosféra a každý to hral pre zábavu. Hráči už čakajú na ďalšie pokračovanie, turnaja tohto typu len pre zábavu s nadpriemernými výkonmi.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na 16.7.2017 na druhé kolo tohto turnaja LETO V CHLÁDKU. (ĽK)