V nedeľu 16.júla 2017 si dali stretnutie priaznivci zábavného bowlingu na druhom  kole turnaja  Leto v chládku (Nielen 10 je Strike) v herni Citybowling Poprad. Turnaj sa odohral v dvoch rundách za účasti 32 hráčov. Hralo na 41 stopovom mazaní, ktoré bude použité na LTP 2017. Výkony viacerých hráčov boli vysoké  a najviac sa darilo Zoričákovi Antonovi. Kvalifikáciu suverénne vyhral výkonom 1530 s priemerom 255,00. Zo šestnásteho miesta ako posledný postupoval Kessler Volker, ktorému postupovú priečku prepustil Ľudovít Jurinyi.  Do semifinále si prenášali hráči 50% dosiahnutého výkonu v kvalifikácii.  Tam sa odohrali tri hry a súčet včítane prenosu a handicapu ( ženy) určil postupujúcu osmičku. V semifinále opäť dominoval Zoričák Anton, ktorého so stratou 35 bodov stíhal Pavlikovský Vladimír. Ako posledný postupujúci postupoval Kessler Volker. Finále sa hralo na dve hry od nuly vrátane handicapov.

Vo finále najlepší výkon podal Petras Ján. Celkove vo finále dosiahol výkon 489 bodov s priemerom 230,91. Na druhom mieste skončil Palovčík Miloš  výkonom na dve hry 471 s priemerom 226,91  a tretí skončil Kuziel František výkonom  465 s priemerom 225,55.

Cenu ( fľaša vína Mrva&Stanko Rose) za najvyšší náhod 300 bodov si odniesol Petras Ján a samozrejmä aj Jackpot so soškou.

Po skončení kvalifikácie bola losovaná tombola, kde sa losovali vecné dary, ktoré si odniesli Niedoba Ján, Lendácky Igor a Pavlikovský Vladimír. Na záver  boli najlepší hráči ocenený  vecným darom. Po celý deň vládla veľmi príjemná priateľská atmosféra a každý to hral pre zábavu. Hráči už čakajú na ďalšie pokračovanie, turnaja tohto typu len pre zábavu s nadpriemernými výkonmi.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na 30.7.2017 na tretie kolo tohto turnaja LETO V CHLÁDKU. ( ĽK)