2.BWL_KE_2018_2019_TOP_3

5.5.2019 sa rozhodlo ktoré teamy sa pokúsia prebojovať do 1.Ligy východ a ktoré aj pre ďalší ročník ostanú bojovať v tejto našej Košickej 2.lige . Na prvých troch priečkach znamenajúcich už spomínanú možnosť bojovať o vyššiu súťaž sa to počas tohto kola menilo , ale len na treťom mieste to nebolo rozhodnuté až do samého záveru . Nakoniec to najlepšie zvládli a baráž si zabezpečili z 1.miesta X-DEAF , 2.miesto PACER B a tretie miesto si nakoniec vybojovalo skoro čisto ženské družstvo BLUE TEAM .

Z jednotlivcov dosiahol najvyšší náhod Mečár Jozef X-DEAF 254 bodov , najvyšší priemer v tomto hracom dni dosiahol Eiben Gerhard PACER B 189,4 bodov . Tieto dva teamy z vrcholu tabuľky sa podelili ešte aj o navyšší náhod družstva X-DEAF 633 bodov a najvyšší priemer kola PACER B 532 bodov. Čím si myslím aj potvrdili ,že si zaslúžia prvé dve priečky. Pre mňa osobne bolo asi najväčším prekvapením kola na peknom 10.mieste Krajčiová Helena Flashtrans s piemerom 175,50 , nakoľko ženské zastúpenie čo sa týka celkového počtu aktívne hrajúcich je dosť v malom počte tak držím palce nech pribúdajú nové tváre a nech sa im darí .

Na záver chcem poďakovať všetkým zúčastneným za bezproblémový priebeh a slušné a pekné športové zápolenie . Prajem veľa zdaru teamom v baráži o 1.Ligu východ , ktorá sa uskutoční 9.6.2019 v Bowling Academy Žilina . (JV)