Sobota 16.06.2018 patrila nášmu poslednému najnáročnejšiemu majstrovskému podujatiu Majstrovstvá Slovenskej Republiky jednotlivcov v juniorských kategóriách. Opätovne podujatie hostilo bowlingové centrum Športcentrum-EKOMA Zvolen, ktorému by som touto cestou chcel poďakovať za bezproblémový priebeh celého podujatia a to aj napriek ich mimoriadnej vyťaženosti inými akciami.

Tohto ročná účasť bola naozaj úctyhodná a to hlavne vo veľkom zastúpení hráčov z Malaciek. Vo viacerých kategóriách hráči svojimi výkonmi mohli pokojne konkurovať aj v mužskej resp. ženskej kategórii.
U nežnejšieho pohlavia sme mali tento rok hráčky v troch kategóriách 1 (jedna) juniorka do 12 rokov, 3 (tri) juniorky do 15 rokov a 3 (tri) juniorky do 18 rokov. V kategórii juniorov nastúpili hráči v 4 kategóriách 3 (traja) juniori do 10 rokov, 6 (šiesti) juniori do 12 rokov, 10 (desiati) juniori do 15 rokov a napokon 5 (piati) juniori do 18 rokov. Každá kategória ponúkla množstvo zaujímavých hier od tých kvalifikačných až po tie finálové a dokonca veľmi príjemné bolo aj počuť skandovanie fanúšikov (rodičov resp. trénerov), na ktoré sme skôr zvyknutí z iných športov než toho bowlingového.

V kategórii junioriek do 12 rokov sa predstavila Zuzka Kovárová, ktorej na zisk majstrovského titulu postačilo tento rok odohrať len kvalifikačné hry s celkovým bodovým ziskom 766 bodov a priemerom 127,67 na šesť hier.

V kategórii junioriek do 15 rokov sa o titul pobili Soňa Kovalčíková, Ema Špinerova a Simona Horváthová. Soňa sa svojou kvalifikačnou hrou dostala až do finále, kde si počkala na súperku Simonu, ktorá sa o finále naozaj musela posnažiť v 3 hrách. Následné finálové boje zvládla lepšie ako Soňa Kovalčíková a tak Simona v 3 hrách získala cennú majsterskú trofej s celodenným denným skóre 1644 a priemerom rovných 137 na hru.

V kategórii do 18 rokov opäť nastúpili 3 hráčky, tu zas kvalifikáciu lepšie zvládla Viktória Kokoruďová a počkala si tak vo finále na Kristínu Vankovú, ktorá v semifinále zdolala svoju súperku Terezku Sakarovú v pomere 2:0. Následný finálový bol šťastnejší práve pre Viktóriu, ktorá si s Kristínou poradila tiež v pomere 2:0

V kategórii juniorov do 10 rokov nastúpili hneď traja chalani Matúš Hrušovský, Artur Pir a Šimon Habuda. Najlepšie v kvalifikácii zahral práve Matúš a vo finále si tak počkal na víťaza zo zápasu medzi Arturom a Šimonom. Finále bolo o to zaujímavejšie, že aj v tejto kategórii sa o víťazovi rozhodlo až v tretej hre a zaslúžene si cenu majstra odniesol Šimon Habuda, ktorý pokoril Matúša Hrušovského v pomere 2:1.

Kategória juniorov do 12 rokov mala na zozname aj nášho juniorského reprezentanta Dávida Baraka, ktorý jednoznačne vyhral kvalifikáciu s priemerom 170,83 bodov na šesť hier. V semifinále Dávid zdolal Jaroslava Kučeru v pomere 2:0 a počkal si na výsledok z duelu medzi Sebastiánom Remišom a Milanom Klocáňom ml., ktorý dopadol 2:0 v prospech Sebastiána. Na finále bol, ale lepšie pripravený Dávid Barak a po hrach 212:157, 182:160 Sebastiána zdolal a získal tak majstrovský titul do 12 rokov.

Najpočetnejšou kategóriou bola práve tá do 15 rokov, kde nastúpilo až 10 hráčov. Aj v tejto kategórii nastúpil jeden z našich juniorských reprezentantov Šimon Hrušovský, ktorý kvalifikáciu vyhral s neuveriteľným skoré 1247 na šesť hier s priemerom 207,83 po hrách 175, 277, 191, 152, 220 a 232 si istotne postup do semifinále zaslúžil. Ďalšími postupujícími do semifinále boli Matej Tobis, Matej Jakobei a Marek Šinglár.
V semifinále si Šimon poradil s Marekom Šinglárom v pomere 2:0, druhý semifinálový zápas medzi Matejm Tobisom a Matejom Jakobeiom sa odohral na tri hry, kde domáci hráč Matej Jakobei využil výhodu domácej herne a zdolal Mateja Tobisa v pomere 2:1
Finále bolo tiež zaujímave a o majstrovi museli rozhodnúť tri finálové hry no Šimon Hrušovský potvrdil svoju pripravenosť a Mateja Jakobeia zdolal po hrách 153:181, 192:160 a 213:145, čím získal trofej majstra juniorov do 15 rokov.

Poslednou kategóriou juniorov bola do 18 ročných, v nej nastúpili 5 hráči a do top 4-ky sa dostali František Závoník, Timotej Kožík, Patrik Walter a Lukáš Lizák. V semifinále Lukáš Lizák podľahol Františkovi Závoníkovi po hrách 213:180, 205:198 a veľmi tesne v troch hrách len tesne podľahol Timotej Kožík Patrikovi Walterovi po hrách 195:177, 170:179 a 195:208.
Finále tak prebehlo v réžii západniarov, kde František Závoník nedal šancu Patrikovi Walterovi, ktorého zdolal hrami 198:136 a 168:116, čím si aj on vybojoval titul majstra do 18 rokov.

Všetkým účastníkom, rodičom, trénerom a aj personálu ďakujem za skvelú atmosféru na tomto podujatí, ktorým sa tohto ročné majstrovské súťaže uzavreli. Víťazom gratulujem k zisku majstrovských titulov a ostatným gratulujem a ďakujem k prejavenej bojovnosti.

Všetkým prajem krásne prazdniny, zaslúžený oddych a úspešný návrať do novej sezóny 2018/2019.