V nedeľňajších dvoch rundách sa najviac darilo Lukášovi Karlíkovi, ktorý nahral 1205 bodov dostal sa tak do bojov o majstra regiónu. Zvyšné tri postupujúce miesta sa oproti sobote nezmenili.

V kategórií muži na finále nenastúpili ani Ľuboš Trojčák a ani Ľuboslav Jurinyi, čo otvorilo možnosť zúčastniť sa finálových bojov Fábiovi Merkovskému a Jaroslavovi Fabiánovi.
V prvom K.O. nastúpili finalisti proti sebe, kde Alex Basala zdolal Jaroslava Fabiána a Lukáš Karlík si poradil s Fábiom Merkovským.
V súboji o víťazstvo si to rozdala dvojica Basala a Karlík a tento K.O. súboj bol, ako sa na finále patrí, veľmi napínavý a hral sa až na tri rozhodujúce zápasy. Tu sa podarilo domácemu Alexovi zdolať Lukáša Karlíka svojou vyrovnanou hrou.

V ženskej kategórií sa víťazkou kvalifikácie stal bowlingový nováčik Alena Kentošová, ktorá vyhrala samotnú kvalifikáciu  a nakoniec pobila aj všetky svoje súperky na tri rozhodujúce zápasy. Druhou ženou MRj východ sa stala Iveta Tovarňáková a delená tretia priečka patrí Denise Vrábľovej a Soni Kovalčíkovej.

Medzi Juniormi do 10 rokov sa víťazom stal Matúš Hrušovský nad Sebastiánom Remišom.

V kategórii Juniori do 12 rokov sa predstavil dvaja hráči, víťazom sa stal Kristián Remiš nad Jaroslavom Kučerom.

Finále Juniorov do 15 rokov prebehol súboj medzi štyrmi hráčmi, kde v K.O. porazil domáci Samuel Bella Daniela Jánoša po troch hrách a stal sa prvým finalistom. Druhým finalistom sa stal Šimon Hrušovský po výhre nad Matejom Tobisom. Samotné finále už prebehlo v réžii domáceho Sama Bellu, ktorý zdolal Šimona Hrušovského v dvoch hrách.

V rovnakej dievčenskej kategórii sa víťazkou stala Soňa Kovalčíková.

V kategórií Juniorki do 18 rokov rozhodla kvalifikácia, keďže Košický Lukáš Lizák nenastúpil do finále a tak sa víťazom stal Timotej Kožík.
V kategórii Juniorky do 18 rokov sa majsterkou stala po kvalifikácii Viktória Kokoruďová.

Všetkým víťazom MRj gratulujeme a všetkým postupujúcim želáme veľa šťastia aj na MSRj, ktoré sa uskutočnia 26. – 27. mája v Poprade pre kategóriu mužov, 29. apríla v Prešove pre kategóriu žien a 16. júna vo Zvolene pre kategóriu juniorov.

 

[pdf-embedder url=“https://www.slovakbowling.sk/wp-content/uploads/2018/02/mrj_2017_2018_vychod_all.pdf“]