V nedeľňajších dvoch rundách sa najviac darilo Tomášovi Vrabcovi, ktorý aj vyhral celú kvalifikáciu kde nahral 1354 bodov. Zvyšné tri postupujúce miesta sa oproti sobote nezmenili.

V ženskej kategórií sa víťazkou kvalifikácie stala Kristína Šramková, ktorá nahrala 1172 bodov.

Po ukončení kvalifikácie sa pokračovalo K.O. súbojmi v jednotlivých kategóriách.

Medzi Juniormi do 10 rokov sa víťazom stal Špaček Lukáš.

V kategórii Juniori do 12 rokov sa predstavil štyria hráči, víťazom sa stal Barak Dávid, ktorý vo finále hodil krásnych 256
Na druhom mieste skočil Jakobej Matej a na delenej tretej priečke skončili Daněk Nicolas a Chvála Max.

Kategória Juniorky do 12 rokov vyhrala Kovárová Zuzana.

Finále Juniorov do 15 rokov priniesol súboj medzi Foltýnekom a Fisherom s víťazným koncom pre Foltýneka Richarda.
V rovnakej ženskej kategórii sa víťazkou stala Horváthová Simona.

V kategórií Juniorky do 18 rokov musel rozhodnúť o víťazke až tretí zápas, ktorý lepšie zvládla Sakarová Terézia a porazila tak druhú Vankovú Kristínu.
V kategórii Juniori do 18 rokov vyhral Walter Patrik na druhom mieste skončil Závoník František.

V kategórií muži na finále nenastúpil víťaz kvalifikácie Tomáš Vrabec, a tak sa uvoľnilo miesto piatemu hráčovi po kvalifikácii, ktorým bol domáci Kečkéš Pavol.
V prvom K.O. nastúpili proti sebe Kečkéš Marek a Kečkeš Pavol druhý menovaný vyhral 2:0 na zápasy a postúpil do finále. V druhej dvojici sa predstavili Koník Miroslav a Galba Pavol aj v tomto K.O. sa hrali len dva zápasy a v oboch vyhral Galba Pavol.
V súboji o víťazstvo si to rozdala dvojica Kečkeš Pavol a Galba Pavol aj tento K.O. súboj sa hral len dva zápasy v oboch bol úspešnejší Kečkeš Pavol.

V ženskej kategórií sa v prvom K.O. súboji predstavila víťazka kvalifikácia Šramková Kristína proti Túrociovej Anne v tomto súboji predviedla skvelú hru Kristína Šramková, ktorá zahrala skvelých 269 bodov a aj vďaka tejto hre postúpila do finále.
V druhom súboji si zahrali Poliaková Ľubomira a Walterová Jana aj tento súboj skončil v pomere 2:0 pre Poliakovú Ľubomiru.
Vo finále sa viacej darilo Poliakovej Ľubomíre, ktorá vyhrala 2:1 nad Šramkovou Kristínou.

Všetkým víťazom MRj  Gratulujeme.
Všetkým postupujúcim želáme veľa šťastia aj na MSRj, ktoré sa uskutočnia 26. – 27. mája v Poprade pre kategóriu mužov, 29. apríla v Prešove pre kategóriu žien a 16. júna vo Zvolene pre kategóriu juniorov.

 

[pdf-embedder url=“https://www.slovakbowling.sk/wp-content/uploads/2018/02/mrj_2017_2018_zapad_all.pdf“]