Prezident Slovenského bowlingového zväzu Vladimír Merkovský podporil schválenie Deklarácie slovenského športu predstavenej na 64, Valnom zhromaždení Slovenského olympijského a športového výboru v Bratislave svojim podpisom a hlasovaním za podporu návrhu Deklarácie. Na základe tejto podpory nás oslovil SOŠV aj pre zverejnenie výzvy pre členov SBwZ a športovcov o podporu rozumného návrhu o športe. Text tejto výzvy nájdete v odkaze a zároveň Vás žiadame o podporu a vyplnenie dotazníka. Ďakujeme

Vážený člen, vážená členka

po jednomyseľnom schválení na májovom 64. valnom zhromaždení Slovenského olympijského a športového výboru sa môžu k Deklarácii slovenského športu pripojiť aj jednotlivci, športovci, tréneri, funkcionári, fanúšikovia či verejnosť.

Chceli by sme, aby sa do volebných programov politických strán dostal aj šport. Radi by sme sa od ich predstaviteľov dočkali nejakého verejného prísľubu, ako chcú po voľbách postupovať smerom k oblasti športu.

V prípade, že s textom Deklarácie slovenského športu súhlasíte,  prosíme Vás, podporte ju svojím podpisom, aby Deklaráciu podpísalo čo najviac ľudí.

Text nájdete na linku www.olympic.sk/deklaracia, pod textom je aj formulár na jej podpísanie.