O necelý mesiac sa uskutočnia už po štvrtý krát Seniorské majstrovstvá SR vo dvojiciach. Majstrovská súťaž je naplánovaná na sobotu 27. januára, všetkých záujemcov o štart v súťaži veľmi rado privíta popradské bowlingové centrum Citybowling Poprad. Systém súťaže ostáva totožný s tým minuloročným. Kvalifikačný časť sa odohrá na súčet šiestich hier (spolu vo dvojici 12 hier) a najúspešnejších dvanásť dvojíc bude postupovať do nadstavbových finálových krokov. Bodový prenos do prvého kola K.O. súbojov (štvrťfinále) bude  30% zo súčtu v kvalifikácii a to u dvojiciach, ktoré skončia po základnej časti na 5. až 12. mieste. Ostatné finálové kroky  – 2. kolo K.O. súbojov (semifinále) ako aj záverečné finálové vyvrcholenie, určené pre najlepšiu štvoricu šampionátu, sa už bude hrať bez prenosu.

Kvalifikačná časť je naplánovaná v troch kolách so začiatkami o 9:00, 11:15 a 13:30, pričom posledná časť je určená iba pre hráčov zo západnejšej časti Slovenska. Výška štartovného ako aj forma ocenení ostáva rovnaká ako v predchádzajúcej sezóne.

V prílohe nájdete odkaz na aktuálne propozície majstrovskej súťaže a odkaz na obsadzovačku. Mazací model bude zverejnení na stránke SBwZ v dostatočnom predstihu.

Ešte raz vás srdečne pozývame k účasti na Seniorských Majstrovstvách SR vo dvojiciach 2017/2018. V sobotu 27. januára sa vidíme v Poprade. V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom súťaže prosím kontaktujte: BKrajcovic@gmail.com alebo 0905 384 940. (BK)