Počas víkendu sa v cyperskom meste Limassol uskutočnil zaujímavý turnaj pod názvom SOFT aj za účasti našich reprezentantov. Naši hráči zaznamenali skvelý úspech a prinášame Vám ich zhodnotenie svojho účinkovania na tomto medzinárodnom podujatí na Cypre.

Článok prinášame od účastníčky podujatia s celkovým skvelým 5. miestom Kristíny Šramkovej: 6 slovenských hráčov sa zúčastnilo turnaja SOFT v cyperskom Limassole.
Organizátori vybrali náročné mazanie, ktoré neodpúšťalo žiadne chyby.
Šimon, Dávid a Kika postúpili z kvalifikácie do finálových krokov. Finálové kroky sa hrali na náhod na tri hry, v skupinách po šiestich, resp. 4 hráčov, z ktorých dvaja najlepší z každej skupiny postupovali ďalej,
Kika sa v prvom finálovom kroku, aj napriek prvej nevydarenej hre, zmobilizovala a pri rovnosti bodov s poľským hráčom, postúpila vďaka vyššej hre do ďalšieho finálového kroku, ako jediná žena.
V druhom finálovom kroku nastúpila v rovnakej skupine s Dávidom.
Kika druhý finálový krok jednoznačne ovládla a z prvého miesta v skupine postúpila do tretieho finálového kroku. Dávid po napínavom závere prehodil anglického hráča, a ako druhý zo skupiny postúpil do tretieho finálového kroku.
V treťom finálovom kroku v osmičke najlepších tak malo Slovensko zastúpenie až troch hráčov. Z prvej skupiny postúpili do semifinále Šimon a Dávid, v druhej skupine Kika nestačila na Litovčana, ktorý turnaj nakoniec aj vyhral, a hráča z Poľska a umiestnila sa celkovo na 5. mieste.
Všetci postupujúci slovenskí hráči tvoria už dlhé roky jadro slovenskej reprezentácie a preto je potrebné za ich úspech poďakovať aj reprezentačnému trénerovi Costasovi, ktorý bol počas všetkých hracích dní prítomný v bowlingu a našim hráčom nápomocný.

Celkové umiestnenie našich hráčov na Cypre v TOP 10 ke v konečnom poradí: 2. miesto Šimon Hrušovský, 3. miesto Dávid Barak a 5. miesto Kristína Šramková.

Postrehy našich hráčov po skončení podujatia

Kika: Mazanie neodpúšťalo, trebalo byť veľmi trpezlivý a čakať na svoju šancu. So svojim výsledkom som ale spokojná.

Šimon: Bol to pre mňa prvý turnaj na Cypre. Som rád, že som dokázal opakovať svoje hody. Veľmi záviselo na akých dráhach som hral, niektoré mi pomohli, niektoré neodpustili nič. Každopádne, som veľmi spokojný so svojou hrou a som rád, že som sa dokázal dostať až do finále.

David: Bolo to ťažké na psychiku. Technicky trebalo ostať v každom momente kľudný a hlavne byť presný. Na druhej strane bolo dobre zoznámiť sa s inými hráčmi, takže to beriem pozitívne a vraciam sa domov s dobrou náladou.

Všetkým našim hráčom ďakujeme za skvelú a úspešnú reprezentáciu SR na medzinárodnom podujatí.

Vladimír Merkovský prezident SBwZ