V nedeľu 5.8.2018 sa uskutočnilo finále SUMMER CUP – MAHID 2018. Turnaja sa zúčastnilo 32 hráčov, ktorí sa počas piatich kvalifikačných rund pokúšali nahrať čo najlepší výsledok vzhľadom na to, že do finále sa presúvalo 50% bodov.

V prvej utorkovej runde dominoval Michal Homola, ktorý nahral 1412 bodov ( priemer 235,33 ). Vo štvrtok vyhral junior Dávid Barak, ktorý predviedol veľmi dobrý a vyrovnaný výkon a nahral 1335 bodov ( priemer 214,50 )

V sobotných dvoch rundách sa najviac darilo Michalovi Víghovi, ktorý nahral 1292 bodov ( priemer 215,33 )
Poslednú nedeľnú rundu vyhrala Petra Stanková, ktorá nahrala 1385 bodov ( priemer 222,83 ) a dostala sa tak na druhé miesto v kvalifikácii.

V kvalifikácii sa rozhodlo aj o držiteľovi Hodiniek Festina + kartón vína Mahid pre najvyšší náhod turnaja, keď tuto cenu získal Ľuboslav Jurínyi hrou 298 bodov.

Na postup do finále bolo potrebných 1126 bodov ( priemer 187,67 ), ktoré nahral Milan Szabó. Vo finále Lukáš Andrássy zahral hru 289, ktorá mu napomohla nahrať 901 bodov ( priemer 225,25 ), čo bolo najviac v tejto fáze hry, ale 50% prenosom z kvalifikácie zamiešal poradie hráčov.

Celkovým víťazom sa stal Michal Homola, ktorý ako jediný hráč mal prenos nad 700 bodov z kvalifikácie. Na druhom mieste sa umiestnila Petra Stanková a tretie miesto obsadil Ľuboslav Jurínyi.

Na záver sa chcem poďakovať všetkým zúčastneným hráčom, ktorí vytvorili počas celého turnaja skvelú atmosféru. Sponzorom za množstvo cien, ktoré venovali do turnaja, tento rok sme vďaka ním mohli oceniť vecnou cenou všetkých 16 hráčov, ktorí postúpili do finále. A veľké ďakujem patrí aj bowlingovej herni BC300 v Nových Zámkoch, všetkým ich zamestnancom ktorí nám počas víkendu pripravili chutné občerstvenie. ( Michal Vígh )