VZHĽADOM NA DOSTUPNOSŤ HERNÍ BOL KALENDÁR AKTUALIZOVANÝ, JEHO AKTUÁLNU VERZIU SI NÁJDETE V MENU ŠTK -> KALENDÁR

 

Letná bowlingová prestávka je za nami a čaká nás nový súťažný ročník 2017/2018. Po reorganizácií súťaží trojčlenných družstiev na družstvá čakajú nové výzvy a určite zaujímavé a napínavé súboje v jednotlivých ligách SBwZ. Hlavnou novinkou v súťaží trojčlenných družstiev po reorganizácii súťaží je rozdelenie Extraligy družstiev na dve časti východ a západ, kde tímy odohrajú 6 hracích kôl v základných skupinách po ktorých budú nasledovať súboje v dvoch skupinách o titul a o zotrvanie v súťaži.

V prvých ligách došlo k obmene družstiev hlavne v skupine západ, kde je väčšina nových tímov ktoré budú oživením tejto súťaže. Tak ako aj po minulé roky aj tento rok mali tímy možnosť výberu domácej herne v každej úrovni súťaže a z výberu tímov boli následne losované herne pre odohratie záverečných dvoch finálových kôl v Extralige trojčlenných družstiev SBwZ a záverečné kolo l. ligy východ a západ.

Tak ako aj po minulé roky aj v sezóne 2017/2018 sa do súťaže trojčlenných družstiev SBwZ zapájajú aj druhé ligy v jednotlivých mestách SR. Vo veľa prípadoch je v ll. ligách  prihlásený nepárny počet družstiev a tak ŠTK mala v niektorých prípad nie ľahkú úlohu rozhodnúť o systéme hry jednotlivých líg. Taktiež v súťažnom ročníku 2017/2018 prichádza SBwZ s novinkou a to organizovanie bowlingovej ligy nepočujúcich, ktorá bude od tejto sezóny pod hlavičkou SBwZ. Liga nepočujúcich je rozdelená na dve skupiny východ a západ a taktiež je rozdelená na základnú skupinu a v závere na finálové skupiny. Pripravujeme aj juniorskú ligu SBwZ, ktorá by mala odštartovať v novembri 2017.

Výber mazacích modelov pre všetky kolá v základných skupinách jednotlivých líg SBwZ budú zverejnené na stránke www.slovakbowling.sk  v sekcii mazania. Okrem súťaží trojčlenných družstiev SBwZ budú v sezóne 2017/2018 prebiehať aj majstrovstvá SR v jednotlivých kategóriách jednotlivcov, dvojíc či Slovenský Pohár družstiev SBwZ. Počas celého roka budú plánované aj tréningové kempy pre hráčov pod vedením reprezentačného trénera Costasa Mitsingasa, na ktoré sú všetci hráči SBwZ pozvaní a vítaní.

Propozície a rozpis jednotlivých súťaží na linkách

Mazacie modely tu

Ligové výsledky tu

Aktuálny kalendár tu