1.BwL vychod 2018/2019 KPI

Prvá adventná nedeľa patrila aj bowlingu. V prešovskom bowlingovom centre Bowling pri trati odohrala 1. BwL východ jej 3. hracie kolo, v ktorom si vynikajúco počínali páni KPI Žilina. Tí si dnes odniesli do ligovej tabuľky 25 bodov a sú tak na druhej priečke ligovej tabuľky so 79,5 bodmi.

Druhým tento deň bolo družstvo PIL-STAV s 24 bodmi, no tento bodový zisk neohrozil ich celkové prvé umiestnenie v lige, kde majú nahraných 82 bodov. Rovnako sa darilo aj juniorom s družstva nádeje, ktorí si tiež vybojovali dnes 24 bodov a sú tak priebežne na piatom mieste v ligovej tabuľke s 50,5 bodmi.
Lamina Prešov si odniesla 21 bodov, čím sú len o pol bodu pred juniorskými Nádejami.  Tím Rovex 23 Košice získal 15 bodov, čo ho pasovalo na tretiu ligovú priečku s 52 bodmi. Družstvo Dragons A si dnes odnieslo 12 bodov a celkovo sú na šiestej priečke. Zoskupeniu ELF TEAM dnes získali len 11 bodov a sú na ôsmej priečke v celkovom poradí s 29 bodmi. No a na záver smoliari z BK Košice získali len 8 ligový bodov a aktuálne sú v ligovej tabuľke na 7 priečke pred ELF TEAMom s 32,5 bodmi.

Najlepšími TOP troma jednotlivcami sa stali Jaroslav Fabián (PIL-STAV) s priemerom 198 rovných, čím predbehol aj Petra Minarčíka (KPI Žilina) s priemerom 193,29 ako aj Štefana Osloviča s priemerom 190,80.

Jednotlivcom s najvyšším náhodom sa stal Luboš Trojčák (Lamina Prešov), ktorý na tomto záludnom mazaní dokázal hodiť v jednej hre veľmi pekných 267 bodov

Víťazom gratulujeme a vidíme sa na ďalšom kole 20.01.2019 v popradskom Citybowling Poprad. (MV)