1.BwL vychod 2018/2019 PIL-STAV

Dňa 11. 11. 2018 hostila Popradská herňa Citybowling druhé kolo 1. bowlingovej ligy pre skupinu východ. Podľa viacerých hráčov toto prostredie bolo o čosi viac hrateľné než v Prešove, o čom tak trošku vypovedali aj samotné výsledky.
Najlepšie sa v tomto prostredí darilo družstvu PIL-STAV, ktorí aj napriek veľmi napínavým zápasom nenašli v tento deň premožiteľa a získali skvelých 32 bodov, čím sa dostali do vedenia ligovej súťaže s 58 bodmi.
Na druhom mieste skončilo družstvo KPI Žilina, ktorí si odniesli 25,5 bodu do ligovej tabuľky a ocitli sa tak na druhom mieste v ligovej tabuľke s 54,5 bodmi.
Družstvo Rovex 23 Košice si odnieslo 19 bodov, ktoré pripísali k tým z prvého kola, čím si boli schopní udržať celkové tretie miesto s 37 bodmi. Nasledovali BK Košice so 16,5 bodmi, Dragons A s 15,5 bodmi, Lamina Prešov s 13 bodmi ELF TEAM s 10,5 bodmi a osmičku družstiev uzatvorilo
družstvo Nádeje s 8 bodmi za toto hracie kolo.

O najvyšší náhod dňa 244 sa postaral Pavel Žak (BK Košice) a dostal sa tak aj do tabuľky top 10 jednotlivcov s priemerom 181,40. V súťaži top jednotlivcov jednoznačne dominovalo družstvo PIL-STAV, ktorému patria aj prvé tri priečky. Jaroslav Fabian obsadil tretie miesto s priemerom 189,80 čím len o jediný priemerový bod zaostal za tímovým kolegom Martinom Bellom, ktorý dosiahol priemer 190,80 a top trojku uzavrel Ján Reištetter s pekným priemerom 195,33 na hru.

Víťazom kola gratulujeme a tešíme sa ďalšie ligové kolo, ktoré sa odohrá 2. 12. 2018 v Prešovskom bowlingovom centre Bowling pri trati. (MV)