V nedeľu 8.10. v herni Galériabowling začal svojím prvým hracím dňom nový súťažný 2. bowlingovej ligy, ročník 2017 / 2018. V Košiciach sa bude hrať v dvoch štvorčlenných skupinách.
     V nedeľu sa hrali stretnutia skupiny A. Odohrali sa vcelku zaujímavé zápasy. Čo sa týka výkonov, zodpovedali asi začiatku súťaže, nerozohranosti., zaujímavé boli svojou vyrovnanosťou. Najviac smoly malo asi BK „B“, keď hneď v prvej polovici prehrali dva zápasy, o 1, resp. o 2 body. Družstvo BK „A“ pri nerozhodnom výsledku pomocnými bodmi prekvapujúco prehrali zápas s nováčikom súťaže Boom! teamom.Súťaž sľubuje zaujímavý priebeh, keď ani jedno družstvo sa nedokázalo výraznejšie presadiť.
1. kolo vyhralo BK „A“ so 17 bodmi, tesne pred Deaf „B“, ktoré získalo 16 bodov. Na treťom mieste je nováčik Boom! team so 14,5 bodmi.
     Jednotlivci za celý hrací deň dosiahli len 5 výkonov nad 200 bodov. Najvyšší náhod dňa mala Danka Forraiová z Deaf „B“, výkonom 217. Najlepší priemer zo svojich zápasov mal Husz Peter z BK „B“, keď dosiahol priemer 181. Druhý bol Kanas Marek z BK „A“ s priemerom 177 a tretia Forraiová so 171,67.
     Chcem sa poďakovať všetkým družstvám za korektný a zodpovedný prístup k zápasom a športové vystupovanie. Ďalšie kolo skupiny A je vyžrebované na nedeľu 12.11.2017.