SBwL_2019_2020_VETERANI TATRY

V sobotu 5.10.2019 sa v herni Citybowling Poprad začal po letnej prestávke kolotoč súťažných zápasov Slevenských bowlingových líg. Ako prví začali seniori svoju Seniorskú bowlingovú ligu 2019/2020. Táto liga je rozdelená na dve skupiny východ a západ. Vo východnej časti sa prihlásilo sedem družstiev a to MATADORI Prešov, KPI Seniori Žilina, Rovex 23, Cassovia MAAD, Seniori Spiš SNV, Old School Citybowling Poprad a Veteráni Tatry.

Víťazom kola sa stalo družstvo Seniori Spiš SNV so ziskom 32 bodov, keď neprehrali ani jeden zápas pred druhým družstvom Veteráni Tatry, ktoré získalo 29 bodov. Na treťom meste skončilo družstvo KPI Seniori Žilina so ziskom 20 bodov. Ako štvrté skončilo družstvo Old School Citybowling Poprad s 19 bodmi. Na piatom mieste skončil Rovex 23 so 16 bodmi, šiesta Cassovia MAAD získala 14 bodov a na poslednom siedmom mieste sa umiestnili MATADORI Prešov so ziskom 10 bodov

Najlepším hráčom 1. kola s priemerom 230 bodov sa stal Zoričák Anton z družstva Seniori Spiš SNV. O najvyšší náhod kola sa postaral taktiež Zoričák Anton s výkonom 279. Zápas s najnižším rozdielom 22 bodov sa odohral medzi družstvami Cassovia MAAD (455) a MATADORI Prešov (433).

Najvyšší výkon družstva zaznamenalo družstvo Seniori Spiš SNV výkonom 702 bodov. Po celé kolo vládla priateľská atmosféra ako vždy v tejto súťaži seniorov na ktorú sa už po letnej prestávke tešili.

Všetkým ďakujeme za účasť a tešíme sa na druhé kolo tejto súťaže. Presný termín aj miesto konania druhého kola bude upresnené a zverejnené na stránke SBWZ.